Forum PGL ARGES
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Tutorial Film Counter Strike

In jos 
AutorMesaj
GheGo
Admin
GheGo


Numarul mesajelor : 140
Data de inscriere : 23/05/2009
Varsta : 32
Localizare : Campulung

Tutorial Film Counter Strike Empty
MesajSubiect: Tutorial Film Counter Strike   Tutorial Film Counter Strike EmptyDum Mai 24, 2009 5:24 pm

Multi am vazut ca vor sa faca filme de cs, sau macar au aceasta dorinta dar nu stiu cum sa o puna in aplicare, astazi va vin in ajutor cu un tutorial despre creeara filmelor de Counter-Strike in care va arat pasii principali.

Am facut acest tutorial pentru a fi inteles de TOATA lumea !

Acest tutorial NU va invata cum sa faceti efecte gen: bullet time, sa urmareasca glontul spre victima... etc.
1)Download Fraps si WinDVDCreator

Download Fraps

2)Inregistrarea demo-ului

Incepem prin a inregistra un demo in Counter Strike folosind comanda record nume_demo
3)Fraps
Mai intai instalam Fraps unde vrem.
Deschidem Fraps, deschidem CS si scriem in consola playdemo nume-demo(inregistrat anterior) si apasam F9 (tasta default!) ca sa inceapa sa inregistreze, iar cand s-a terminat demo-ul apasam din nou F9 pentru a opri inregistrarea.
Toate inregistrarile la FRAPS sunt inregistrare in directorul in care a fost instalat (ex: C:\Program Files\Fraps) ATENTIE: FRAPS-salveaza in format .avi care,cel putin la mine, la o inregistrare de 30 minute fisierul ocupa 3 GIGA si ceva...
4)WinDVDCreator

Pentru a scapa de problema asta(de mai sus): instalam WinDVDCreator 2 si urmarim urmatorii pasi:
[I]-Selectam Edit existing video file
[II]-Deschidem filmul (filmele) care le-am inregistrat mai devreme cu FRAPS


Tutorial Film Counter Strike Pas2rz4
Tutorial Film Counter Strike W727
Sus In jos
https://fp-clan.forumgratuit.ro
 
Tutorial Film Counter Strike
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [Tutorial] Adresa DNS (host)
» [Tutorial] CFG Admin public/war
» [Tutorial] CSS - Notiuni de baza
» [Tutorial] GHIDUL ADMINMOD = comenzi de la A la Z
» [Tutorial] VncServer Linux

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum PGL ARGES :: Resurse :: Tutoriale-
Mergi direct la: